SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 5232392
nr 523 2392
Skedar
9 st, Tidigt 1800-tal, Silver
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 5 maj 2008
kl 17:55:01
350 kr
500 kr
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver